Livade 7, 6310 Izola

oktober 2022

Jesenske počitnice

31. oktobra - 4. novembra

Prve - krompirjeve - počitnice v šolskem letu 2022/23 so tu. Ali ste se že kdaj vprašali od kod izraz "krompirjeve" počitnice? Razlog se skriva v preteklosti, ko so šolske počitnice prilagajali potrebam kmečkega prebivalstva in opravil. Tako učenci niso bili deležni dejanskega počitka, kot so to danes, ampak so bili prosti zato, da so lahko pomagali doma (pobirati krompir, ...).

Dan reformacije

31. oktobra

november 2022

Dan spomina na mrtve

1. novembra

Dan spomina na mrtve

december 2022

Božič

25. decembra

Božič v Sloveniji zaznamujemo kot enega najpomembnejših družinskih praznikov, saj je to praznik družine, človeške bližine in miru. Božič praznujejo tako verniki kot tudi drugi. Praznik učlovečenja Jezusa Kristusa se praznuje predvsem kot začetek nečesa novega. Prvotno je bil božič praznik luči, začetka novega življenja, ljudje pa so na ta dan z vsem veseljem pričakovali prebujanje narave in daljšanje dneva.

Novoletne počitnice

26. decembra, 2022 - 2. januarja, 2023

Lepe praznike vsem!

Dan samostojnosti in enotnosti

26. decembra

Dan samostojnosti in enotnosti je državni praznik v Sloveniji, ki ga praznujemo 26. decembra in je dela prost dan. Ta dan obeležuje razglasitev izidov plebiscita o samostojnosti 26. decembra 1990 (plebiscit je potekal 23. decembra 1990)

januar 2023

Novo leto

1. januarja, 2023 - 2. januarja, 2023

Srečno novo leto in vesele praznike vsem. Ponovno se vidimo v ponedeljek 3. 1. 2023!

februar 2023

Zimske počitnice

6. februarja, 2023 - 10. februarja, 2023

Dobra polovica šolskega leta je za nami. Čas je za zabavo na snegu!

Preberite več »

Prešernov dan, slovenski kulturni praznik

8. februarja, 2023

Prešernov dan (s polnim uradnim imenom Prešernov dan, slovenski kulturni praznik) je osrednji slovenski kulturni praznik in državni praznik - dela prost dan v Republiki Sloveniji, ki ga praznujemo na 8. februar, obletnico smrti največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna. Na ta dan poteka osrednja državna proslava, na kateri podelijo Prešernove nagrade in nagrade Prešernovega sklada za vrhunske dosežke na področju umetnosti v Sloveniji.

Preberite več »

Informativna dneva za vpis v srednje šole (9. razred)

17. februarja, 2023 - 18. februarja, 2023

Informativni dan za srednje šole bo potekal v dveh terminih, in sicer v petek 17. 2. in soboto, 18. 2. 2023. Predstavitve na srednjih šolah v sklopu informativnih dni bodo potekale v dopoldanskih in popoldanskih urah, preverite pa na svojih želenih šolah, ob kateri uri so. Na večini šol se bodo v petek odvijali ob 9. in 15. uri, v soboto pa ob 9. uri. Seveda pa se ura razlikuje od srednje šole do šole. Predlagamo, da dobro premislite in…