Livade 7, 6310 Izola

oktober 2021

Jesenske počitnice

25. oktobra - 1. novembra

Prve - krompirjeve - počitnice v šolskem letu 2021/22 so tu. Ali ste se že kdaj vprašali od kod izraz "krompirjeve" počitnice? Razlog se skriva v preteklosti, ko so šolske počitnice prilagajali potrebam kmečkega prebivalstva in opravil. Tako učenci niso bili deležni dejanskega počitka, kot so to danes, ampak so bili prosti zato, da so lahko pomagali doma (pobirati krompir, ...).

november 2021

Dan spomina na mrtve

1. novembra

Dan spomina na mrtve

december 2021

Novoletne počitnice

24. decembra, 2021 - 2. januarja, 2022

Lepe praznike vsem!

Božič

25. decembra

Božič v Sloveniji zaznamujemo kot enega najpomembnejših družinskih praznikov, saj je to praznik družine, človeške bližine in miru. Božič praznujejo tako verniki kot tudi drugi. Praznik učlovečenja Jezusa Kristusa se praznuje predvsem kot začetek nečesa novega. Prvotno je bil božič praznik luči, začetka novega življenja, ljudje pa so na ta dan z vsem veseljem pričakovali prebujanje narave in daljšanje dneva.

Dan samostojnosti in enotnosti

25. decembra - 26. decembra

Dan samostojnosti in enotnosti je državni praznik v Sloveniji, ki ga praznujemo 26. decembra in je dela prost dan. Ta dan obeležuje razglasitev izidov plebiscita o samostojnosti 26. decembra 1990 (plebiscit je potekal 23. decembra 1990)

Novo leto

31. decembra, 2021 - 2. januarja, 2022

Srečno novo leto in vesele praznike vsem. Ponovno se vidimo v ponedeljek 3. 1. 2022!

februar 2022

Prost dan

7. februarja, 2022

Super, podaljšani vikend!

Preberite več »

Prešernov dan, slovenski kulturni praznik

8. februarja, 2022

Prešernov dan (s polnim uradnim imenom Prešernov dan, slovenski kulturni praznik) je osrednji slovenski kulturni praznik in državni praznik - dela prost dan v Republiki Sloveniji, ki ga praznujemo na 8. februar, obletnico smrti največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna. Na ta dan poteka osrednja državna proslava, na kateri podelijo Prešernove nagrade in nagrade Prešernovega sklada za vrhunske dosežke na področju umetnosti v Sloveniji.

Preberite več »

Informativna dneva za vpis v srednje šole

10. februarja, 2022 - 12. februarja, 2022

Informativni dan za srednje šole bo potekal v dveh terminih, in sicer v petek 11. 2. in soboto, 12. 2. 2022. Predstavitve na srednjih šolah v sklopu informativnih dni bodo potekale v dopoldanskih in popoldanskih urah, preverite pa na svojih želenih šolah, ob kateri uri so. Na večini šol se bodo v petek odvijali ob 9. in 15. uri, v soboto pa ob 9. uri. Seveda pa se ura razlikuje od srednje šole do šole. Predlagamo, da dobro premislite in…

Zimske počitnice

20. februarja, 2022 - 25. februarja, 2022

Dobra polovica šolskega leta je za nami. Čas je za zabavo na snegu!

+ Izvozi dogodeke