Rastem s knjigo – obisk Mestne knjižnice Izola

V sredo, 13. 3. 2019, smo s 7. razredom obiskali Mestno knjižnico Izola. Odpravili smo se po novo knjigo za domače branje.

Avtobus ob treh avtorice Nataše Konc Lorenzutti prejmejo vsi sedmošolci v Sloveniji v sklopu projekta Rastem s knjigo, ki ga vodi Javna agencija za knjigo Republike Slovenije. S projektom želijo povečati dostopnost kakovostnega slovenskega mladinskega leposlovja in spodbujati bralno motivacijo šolarjev in njihov obisk splošnih knjižnic.

Sprejela nas je prijazna knjižničarka Nives, ki nam je predstavila knjigo, nam povedala nekaj več o naši splošni knjižnici, razlikah med knjižnicami, kako iščemo gradivo v knjižnici in kako poiščemo, rezerviramo ali podaljšamo knjige v sistemu COBISS.

Maja Murovec in Nika Prinčič