Nekaj navodil ob vračanju učencev v šolo

Spoštovani starši in skrbniki !

Ob vračanju učencev nazaj v šolo, smo za vas pripravili nekaj osnovnih informacij.

Pri preprečevanju okužbe z virusom SARS-CoV-2 je tako kot pri drugih nalezljivih boleznih, ki povzročajo okužbe dihal, priporočljivo upoštevati naslednje vsakodnevne preventivne ukrepe, ki jih priporoča Nacionalni inštitut za javno zdravje:

• Izogibamo se tesnim stiskom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.
• Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
• V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
• Upoštevamo pravila higiene kašlja.
• Redno si umivamo roke z milom in toplo vodo (vsaj 1 minuto).
• V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost alkohola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60 %. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje oziroma razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože.
• Glede na trenutno epidemiološko situacijo je splošna uporaba zaščitnih mask potrebna.
• V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi. Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.

Osnovna šola Livade Izola je v sodelovanju s pristojnim Ministrstvom na podlagi priporočil Nacionalnega inštituta za javno zdravje sprejela ukrepe za zmanjševanje širjenja različnih okužb.
V primeru spremenjenih razmer se bodo ukrepi temu prilagodili. O novostih vas bomo sproti obveščali.

Za uspešno preprečevanje pojava in širjenja okužbe s SARS-COV-2 potrebujemo tudi vašo pomoč. Želimo, da bo naša šola delovala na čim bolj običajen način tudi v tem času.

• Prosimo vas, da vsak starš sam preskrbi masko svojemu otroku, maske učenci nosijo v šoli izven svojih učilnic
• Priporočamo, da otrok v času, ko maske ne uporablja( v razredu, na poti v šolo in domov ) hrani masko v za ta namen pripravljeni PVC vrečki ali kaj podobnega, kar lahko po uporabi razkuži ali zavrže
• V šolo ni dovoljeno prinašati hrane
• Priporočamo, da učenec od doma nosi stekleničko z vodo, ki jo napolni doma
• Naučite svoje otroke, da si pogosto in pravilno umivajo roke z milom in vodo.
• Naučite svoje otroke, da se z rokami ne dotikajo nosu, oči, ust.
• Naučite svoje otroke, da kašljajo in kihajo v robček ali zgornji del rokava, če nimajo robčka pri roki.
• Naučite svoje otroke, da si po kašljanju in kihanju pravilno umijejo roke.
• Ne pošiljajte bolnega otroka v šolo ! Bolan otrok ne sme v šolo. Če bo otrok zbolel v šoli, boste prejeli obvestilo, da ga odpeljete domov, počakal vas bo v izolaciji Poskrbite, da bo otrok ostal doma do ozdravitve.

Več informacij najdete na spletnih straneh NIJZ:
V upanju na zdravje in dobro počutje vseh Vas lepo pozdravljamo!