Obvestilo za starše

Spoštovani starši.

Vlada Republike Slovenije je na svoji seji 5. 11. 2021 sprejela Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19 (v nadaljevanju »Odlok«). Odlok je objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije in ga pripenjamo kot prilogo k temu obvestilu.

Okrožnico, ki smo jo z Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport v pojasnitev Odloka prejeli v soboto, 6.11.2021, smo objavili na naši spletni strani.

Odlok za področje vzgoje in izobraževanja vsebinsko opredeljuje izpolnjevanje pogojev prebolevnosti, cepljenosti in testiranja (PCT), izvajanje testiranja zaposlenih in učencev ter dijakov, uporabo zaščitnih mask v šolah, razkuževanje in prezračevanje šolskih prostorov in drugo. Veljati prične v ponedeljek, 8. novembra 2021, kar pa ne velja za 8. člen tega Odloka, ki opredeljuje samotestiranje učencev in dijakov. Ta člen Odloka stopi v veljavo 15. novembra 2021.

Povzetke Odloka pomembne za starše in skrbnike učenk in učencev lahko preberete TUKAJ

Okrožnica Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport

Ravnateljica OŠ Livade
Maja Cetin