STOPIMO SKUPAJ – zbiralna akcija za Ukrajino

Spoštovani vsi.

Kot verjetno že veste, se je pred sedmimi dnevi začela vojna v Ukrajini. To je država približno 1200 kilometrov oddaljena od Slovenije, kar pomeni, da je do tja približno 18 ur vožnje z avtomobilom ali pa le 1,5 ure z letalom. To pomeni, da lahko rečemo, da niti ni tako zelo daleč od nas. Nesreča se lahko pripeti komurkoli in prav je, da tisti, ki smo v boljšem položaju, pomagamo tistim, ki jih pesti nadloga.

Napadene so vojaške točke in mesta v Ukrajini (Kiev, Harkov…), s čimer so ogrožena tudi življenja civilistov oz. navadnih ljudi, kot smo mi. Oni že sedem dni živijo v zakloniščih in kleteh ter so v resni nevarnosti, da jim bo kmalu začelo primanjkovati osnovnih sredstev za življenje.

Zato smo na naši šoli v sodelovanju z Rdečim križem Izola pripravili AKCIJO ZBIRANJA POMOČI, da jim poskušamo vsaj nekoliko pomagati in olajšati njihovo trpljenje.

Zanje bomo zbirali:

• različne konzerve in druge nepokvarljive prehrambne artikle, plastenke z vodo in sadne sokove za otroke;
  • različne pripomočke za osebno higieno, še posebej plenice, vlažne robčke;
  • komplete prve pomoči.

Naprošamo vas, da vaš prispevek zapakirate v kartonasto škatlo. Na škatlo z velikimi tiskanimi črkami napišite kaj je v njej.

Pomoč bomo zbirali v garderobi v prizidku naše šole in sicer v času od 7.30 do 8.10 vsak dan do preklica.

Zbrana pomoč bo po varnih poteh prepeljana tja, kjer jo najbolj potrebujejo.

Hvala, ker pomagate!
OŠ Livade za Ukrajino