Planinci spet marširamo – 2. pohod planinskega krožka “Živi muzej Krasa”

Nedelja, 3. 4. 2022, nam je za naš 2. letošnji pohod postregla s kičasto lepim vremenom. Naša destinacija je bil Živi muzej Krasa. Skupno 75 mladih planincev je marširalo v štirih ločenih skupinah. Sestavili smo jih predvsem glede na starost, a se je na koncu izkazalo, da so naši najmlajši prav tako hitri in nabriti kot najstarejši.

Tokrat so zadeve potekale malček drugače: na pohod smo se zapeljali z avtobusom in sicer na mejni prehod Lipica. Pa tudi sami nismo bili. Pridružili so se nam še krožkarji iz treh obalnih osnovnih šol: OŠ Vojke Šmuc Izola, OŠ Oskarja Kovačiča Škofije in OŠ Ivana Babiča-Jagra Marezige.

Na čudoviti krožni poti po Živem muzeju Krasa smo v enem dnevu spoznali veliko značilnih kraških pojavov pa še kar nekaj dodatnih zanimivosti. Otroci so si bili enotni: vse je bilo lepo, zanimivo in zabavno – kar za ponoviti!

Fotografije govorijo zase. Poglejte si jih in vse vam bo jasno, jaz vas pa lepo pozdravljam do naslednjega pohoda in kratkega poročila.

Učiteljica Ana Lončar