Festival Kraljice športa

Na sončno sredo, 1.6.2012, smo se udeležili šolskega področnega tekmovanja v atletiki na Koprskem stadionu. Sicer neštevilčna ekipa učencev iz naše šole se je vrnila z zavidljivo bero medalj. Z najžlahtnejšo kovino sta se okitila naš vsestranski športnik Martin Likon Matić (sicer rokometaš) v skoku v višino s 135cm in izjemna Eva Kavčič s 481cm pri skoku v daljino- oba v kategoriji mlajših učencev. Slednja se je že večkrat dokazala v gimnastiki (trenira že 8 let) na največjih domačih tekmovanjih, atletiko pa vadi zadnje dve leti. S srebrom okrog vratu sta se vrnila naša vzdržljivostna tekača na 1000m. Griša Rojc( l. 2008) je začel previdno in v varnem zavetrju sledil najboljšim in proti koncu iz sebe iztisnil še zadnje atome moči in bil nagrajen ob zaključku. Prehitel pa ga je znani izolski atlet Benjamin Lakošeljac, sicer 3 tekač v državi na tej razdalji in zgled vsem za prefinjeno tekaško tehniko. Paula Matekovič (l. 2007) pa je štartala samozavestno na čelu skupine in na koncu priznala premoč zmagovalki. Ob osvojitvi brona sta bila zelo presenečena sicer bratranca in sošolca Timotej Kirn pri skoku v višino (153cm…zmagovalec je skočil 171cm) in Tilen Frank s 460cm pri skoku v daljino. Velike težave jima je delal zalet, zato pa imata še celo leto časa da se izpopolnita za v bodoče, saj sta leto mlajša od konkurence. Ne smemo pozabiti na ostale naše učence, ki so končali v ozadju: Luka Ban je bil v teku na 60m 8 v finalu za starejše učence oz. za desetinko je zaostal leto mlajši Jan Macolič; na 300m je med ml. učenci pritekel 6. mesto naš nadebudnež Tito Vadnov; Karla Matekovič je vrgla vortex 40,58m in bila prav tako 6 med ml. dekleti; med ml. fanti v isti disciplini sta zasedla 9 in 11 mesto Martin Beškovnik in Rok Jug. Sprašujem se ali smo bili v preteklosti še sploh kdaj uspešnejši? Odgovor bomo dobili naslednje leto, saj je veliko učencev bilo mlajših od konkurence in bodo v bodoče še hitrejši in močnejši.
Dajmo Livade, nam delaš razvade.

Športni aktiv