Občinsko šolsko prvenstvo v krosu 2022

Zbogom Corona… vabijo nas sonce, voda, zrak, svoboda… uživajmo življenje!

V sredo, dne 12.10.2022, se je na plaži v Simonovem zalivu teklo Izolsko občinsko šolsko prvenstvo v krosu. V prelepem sončnem dnevu z idealnimi temperaturami, so se najboljši tekači vseh treh izolskih osnovnih šol ob zvokih lokalnega matadorja Rudija, skupno segrevali na travnatem naravnem tepihu. Športni učitelj Niki iz O.Š. Vojke Šmuc, je po mikrofonu bodril tekače in animiral publiko z OPA- valovanjem rok. Vse je bilo pripravljeno in fantje devetih razredov so prebili led s prvim štartom. Naš učenec, sicer odličen košarkaš Griša Rojc, je neusmiljeno narekoval silovit tempo in vodil od začetka do konca. Z leseno medaljo in četrtim mestom se je moral zadovoljiti Vid Reščič. Tudi med dekleti smo imeli predstavnico Piko Vuk, ki se je povzpela na zmagovalni oder z bronastim odličjem. Med osmimi razredi se je po fantovskem zatišju razbesnela prava tekaška nevihta med nežnejšim spolom, saj je po uvodnem vodstvu atletinja Erin Kočevar zdrsnila na nehvaležno četrto mesto. Kot druga je prečkala cilj Eva Prodan. Zmago pa si je po neverjetno dolgem zaključku zagotovila naša Klara Perič. Pri sedmarjih se je stanje obrnilo v prid fantom, saj smo bili priča pravi športni drami, ko je med progo šele četrti po vrsti Tito Vadnov vztrajno pospeševal in prevzel vodstvo. Na koncu pa je le moral priznati premoč tekmecu iz V. Šmuc. Suvereno zmago je Maja Perič( 6.r) obeležila z vodstvom od začetka teka do konca. Omeniti velja, da je med fanti zmagal Tim Ružnič( O.Š. V. Šmuc), sin bolj znanega uspešnega nogometaša Amirja Ružniča, ki si kruh služi v vlogi menedžerja znanih nogometašev, med drugimi tudi našega šampiona Josipa Iliča. In navsezadnje so nas razveselili naši najmlajši tekači petih razredov, saj je med fanti slavil Martin Prodan oz. med dekleti se je tretjega mesta razveselila vrhunska gimnastičarka Maša Jurkovič. Predno zaključimo je vredno poudariti, da imamo med našimi uspešnimi tekači dve družini( Perič in Prodan), ki krojita sam cvet izolskega teka. Skupno smo bili znova drugi. Morda pa se nam v prihodnje obeta preobrat in naskok na skupni pokal.
Čestitke vsem našim vztrajnim tekačem.

Športni aktiv