Državno tekmovanje iz astronomije

V soboto, 14. 1. 2023, je bilo v srednji šoli Vena Pilona v Ajdovščini državno tekmovanje iz astronomije.
Našo šolo je na tekmovanju predstavljala samo Anja Zornada, učenka 8. A razreda, ki se je na področnem tekmovanju izredno dobro uvrstila.
Vseh tekmovalcev na državnem tekmovanju iz celotne Primorske regije, učenci od 6. – 9. razreda in vsi srednješolci, je bilo samo 26, kar resnično pomeni, da so bili Anjini rezultati zelo visoki.
Na sliki je tudi njen brat, Vasja Leo Zornada, ki tokrat zastopa že srednješolce, saj obiskuje 1. letnik gimnazije Koper. Če se še spomnite, je bil lani najboljši učenec naše šole in med drugim je osvojil tudi zlato priznanje iz astronomije 😉
Lepo je videti tako uspešne mlade ljudi, ki vložijo ogromno dela v svoj uspeh in hkrati smo ponosni, da obiskujejo oz. so obiskovali našo šolo.

Želimo jima še naprej veliko uspehov.