Telefon: 05 662 55 60
Livade 7, 6310 Izola

Atleti hitrejši od vetra

V ponedeljek, dne 22.5.23 smo se udeležili Področnega šolskega prvenstva v atletiki. Tekmovanje je bilo organizirano na atletskem koprskem stadionu. Spremljalo nas je čudovito sončno vreme in tekmovalci so dosegli nekaj odličnih rezultatov. Naš prekaljeni vsestranski športnik Griša Rojc-Ranta, je po prevzemu vodstva že na samem začetku teka na 1000m diktiral tempo vso progo. Na koncu pa se je moral pošteno potruditi, da mu ni zlate medalje spodnesel učenec sosednje izolske šole. Po teku mu je bilo pošteno slabo in je rabil, kar nekaj časa, da si je opomogel. V tem primeru ni bilo nobenega dvoma, da je dal vse od sebe(na 1000m je dosegel čas 3,00min.). Tudi Eva Kavčič se je potrdila kot izjemna šprinterka, saj je v finalu na 60m osvojila bron in čas 8,45s. Veliko presenečenje pa je v skoku v višino za mlajše dečke uprizoril naš učenec sicer rokometaš Erik Metlika. S končnimi 140cm je drugouvrščenega preskočil za 10cm in slavil v disciplini. Da je bila letošnja konkurenca močnejša od prejšnjih let se izkazalo v teku na 300m, kjer je Tito Vadnov po lanskoletnemu srebru letos bil 6. Med mlajšimi dekleti pa sta v metu vorteksa krojili usodo sestri Slama, to je bila prava drama. Vidi je uspelo z odličnim metom osvojiti tretje mesto. Franku Tilenu, pa žal ni uspelo ponoviti lanskega tretjega mesta v skoku v daljino. Na koncu se je moral zadovoljiti s 7 mestom in to s preskočenimi 499cm.