Telefon: 05 662 55 60
Livade 7, 6310 Izola

V četrtek, dne 25.5.23, smo se z 21 učenci naše šole odpravili na Evropsko člansko prvenstvo v veslanju na Bled. Veslaška zveza Slovenije je namreč iz šestih veslaških slovenskih mest organizirala prevoz učencev z avtobusi. Mladež je bila dobesedno očarana nad lepotami Blejskega bisera, ki je bil nedavno proglašen s strani ankete veslačev iz celotnega sveta za najpriljubnejšo veslaško destinacijo na planetu v 65%. Prireditelji so nam pripravili šest delavnic, kjer smo spoznali veslaške ergometre in pdb., družili smo se z našimi šampioni in na koncu skakali po trampolinih. Sicer je bil to prvi dan prvenstva, ko so bila na vrsti predtekmovanja. Naprej se je uvrstila le Nina Kostanjšek v enojcu za članice (članica VK Argo iz Izole), ostale tri posadke v dvojcu brez krmarja, skifu oz. v lahkem skifu našega lokalnega matadorja Rajka Hrvata, so morale na popravni izpit v repesaž. Na koncu se je izšlo ravno slednjemu z uvrstitvijo na četrto mesto v finalu oz. odličnim devetim mestom naše novopečene zobozdravnice Nine. Hrvatu ostaja malo grenkega priokusa, ki je potihem računal na bronasto medaljo, za katero pa je bil prekratek dobri dve sekundi. Predolimpijska sezona je šele na začetku in karte se lahko še dobro premešajo tudi z možnostjo uvrstitve na Pariške olimpijske igre naslednje leto.
Polni lepih vtisov smo odrinili proti morju, kjer nas je VK Argo pogostil s slastno pico.