DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ASTRONOMIJE

V soboto, 13. 1. 2024, je v Ajdovščini na Srednji šoli Vena Pilona potekalo državno tekmovanje osnovnošolcev v znanju astronomije za Dominkova priznanja. Z naše šole se je tekmovanja udeležila učenka Anja Zornada iz 9. a razreda. Anja je že drugo leto zapored uspela osvojiti zlato Dominkovo priznanje iz znanja o astronomiji za osnovne šole. Tako si je prislužila novo plaketo v svoji bogati zbirki priznanj, tako športnih kot učnih.

Hkrati je na isti lokaciji potekalo tudi državno tekmovanje v kategoriji srednješolcev, ki se ga je udeležil tudi Anjin brat Vasja Leo. Uspelo mu je osvojiti zlato priznanje v kategoriji 1. in 2. letnik. Vasja je pred leti gulil iste šolske klopi, kot jih sedaj Anja, zato smo veseli tudi njegovih uspehov, ki jih sedaj dosega kot gimnazijec Gimnazije Koper.

Za prihodnost slovenskega prispevka k astronomiji se ni bati.
Le tako naprej mladina!