V letošnjem šolskem letu bomo ponovno izvedli usposabljanje za vrstniške mediatorje. Usposabljanje je namenjeno tistim učencem, ki želijo kaj več vedeti o razreševanju konfliktov med vrstniki.

Naučili se bomo razumevanj, obvladovanja ter mirnega reševanja konfliktnih situacij, se usposobili za samostojno vodenje mediacijskega procesa pri reševanju konfliktov med vrstniki.
Učenci boste po opravljenem usposabljanju lahko samostojno vodili mediacijska srečanja. Pri tem vam bo lahko v pomoč mentor.

Izobraževanje bo organizirano v sodelovanju z inštitutom za mediacijo Concordia in šolskim timom za mediacijo in bo trajalo 35 – 40 ur. Urnik bomo oblikovali glede na urnik prijavljenih učencev. Za izvedbo usposabljanja predvidevamo tudi pouka proste dneve (dve soboti, počitnice).

Pomembno je, da se prijavljeni učenec udeleži vseh srečanj.

Po opravljenem usposabljanju vsak učenec prejme certifikat vrstniškega mediatorja.

Prijavnica

Tim za mediacijo