Tehnični dan – življenje z lesom

V sredo, 23.10.2019, smo imeli obisk iz raziskovalnega instituta InnoRenew Coe. Ukvarjajo se z raziskovanjem obnovljivih materialov in trajnostne gradnje ter vpeljavo znanstvenih dogajanj v industrijsko prakso.

S šestimi razredi naše šole so izvedli tehnični dan. Osredotočili so se na različne tipe gradnje z lesom, pogovarjali o tem, zakaj je pomembna gradnja z lesom, kako prispeva k zniževanju toplogrednih plinov, poudarjali zakaj in kako je pomembno, da je človek v stiku z naravo in naravnimi materiali, zakaj je pomembno, da smo obdani z njimi in kako to vpliva na naše zdravje, počutje.

Učenci so spoznavali različne vrste lesa in preko vaj ugotavljali njegove lastnosti.

Šestošolci so predstavljeno z zanimanjem poslušali, nato pa v skupinah iz lesa izdelali maketo šolskega igrala.

Učiteljica Lidija Lacič