Vsako leto Lions klubi s celega sveta sponzorirajo mednarodni likovni natečaj »Plakat miru« v lokalnem okolju. Namen natečaja je spodbuditi otroke v starosti od 11 do 13 let k razmišljanju o življenju, miru na svetu, prihodnosti, ljubezni in medsebojnem razumevanju. Svoja razmišljanja otroci s pomočjo mentorjev z različnimi tehnikami predstavijo kot likovna dela. Tako kot vsako leto, so sodelovali tudi učenci naše šole.

V Ljubljano na nacionalni finale so organizatorji kot vsako leto doslej, poslali 3 risbe, med 21 finalistov izmed 450 risb iz vse Slovenije, je bila letos izbrana naša učenka, NATAŠA RAILIĆ iz 7. b razreda. Na natečaju so sodelovali tudi naslednji učenci : Klemen Boc 7. b, Alaksandra Mayorskaya 7.b, Manca Finc 7. a, Lara Božič 7.a, Naja Mikac 8. b, Leja Šušteršič Kobal 8. b.

V petek, 19. 6. 2020, so na Lonki v Izoli pripravili otvoritev razstave likovnih del učencev, ki so sodelovali na natečaju.