Plavalni tečaj v bazenu Žusterna

Nekateri učenci pridemo v šolo ob 8.20, drugi pa se nam pridružijo ob 10. uri. Pojemo malico in odidemo do avtobusne postaje, skupaj z učiteljicami. Z avtobusom se odpeljemo do Žusterne. Nato odidemo v hotel do bazenov. Tam se preoblečemo v kopalke, stuširamo in odidemo do bazena.

Najprej se ogrejemo, nato pa odidemo k svojim plavalnim učiteljem. Razdeljeni smo v tri skupine. V bazenu plavamo in delamo različne vaje. Pri plavanju so nam v pomoč črvi in plavalne deske. Poleg plavanja se učimo tudi skakat v vodo. Za nagrado gremo na tobogan, kjer zelo uživamo. Po končanem plavanju se zopet stuširamo.

V slačilnici se preoblečeno. Nato gremo proti izhodi, kjer si posušimo lase. Ko smo vse opravili, gremo v koloni proti izhodu hotela. Pred hotelom nas čaka avtobus.

Z avtobusom se odpeljemo do šole. Pred šolo se poslovimo z nekaterimi sošolci, ostali pa lačni odidemo na kosilo in nato v podaljšano bivanje.

Všeč nama je na plavalnem tečaju. Upam, da ga bomo še kdaj imeli.

Nikolina in Emily, 3.a