Sporočilo staršem in skrbnikom

Spoštovani starši, skrbniki!

Obračam se na vas s prošnjo za sodelovanje v pri uresničevanju odloka vlade in okrožnice pristojnega ministrstva za šolstvo. V obeh aktih je navedeno, da se morajo učenci osnovne šole obvezno trikrat tedensko testirati.

Učenci se bodo testirali v šolskih prostorih prvo šolsko uro vsak ponedeljek, sredo in petek pod nadzorom strokovnega delavca, ki bo tudi preverjal rezultate. Teste HAG za samotestiranje prevzamete v lekarni.

Vljudno vas prosim, če lahko že jutri oziroma do srede ob prihodu otroka v šolo vrnete izpolnjeno in podpisano soglasje / nesoglasje o izvajanju testiranja s testi HAG.

Starše, ki imajo otroke, ki so bodisi cepljeni ali prebolevniki Covid 19 prosim, da na soglasju ne obkrožijo ničesar, le pred svojim podpisom zapišete, datum kdaj je bil vaš otrok cepljen oziroma je prebolel bolezen.

Če ne soglašate s testiranjem učenca v šoli, bo zanj organiziran pouk na daljavo, kot ga poznate iz prejšnjega obdobja.

Prosimo vas, da se z otrokom tudi doma pogovorite o tem, kako samotestiranje poteka, pri čemer vam je lahko v pomoč video na tej povezavi

Priporočamo tudi, da otrok samotestiranje ob vaši prisotnosti poskusi tudi sam izvesti.

Vsako vašo odločitev bomo spoštovali in se vam zahvaljujemo za sodelovanje.

Soglasja bodo prejeli učenci tudi v papirni obliki.

Lep pozdrav!

Ravnateljica OŠ Livade