Projekt Sobivanje – Varno v vrtec in šolo

V letošnjem šolskem letu 2022/23 se je naša šola prvič udeležila nacionalnega projekta Varno v vrtec in šolo. Bistven je bil poudarek na varni poti otrok v vrtec in šolo. Projekt je zasnovan kot kreativni natečaj, v sklopu katerega je naloga otrok v vrtcih in šolah predstaviti šolsko okolico in izraziti svoje poznavanje varnosti v prometu.

Projektu sta se pridružila dva naša razreda 1.a z učiteljico Majo Šajn in 3.b z učiteljico Sabino Dražič. V sklopu pouka in v času podaljšanega bivanja so učenci izkusili različne prometne situacije ter se učili varnega in kulturnega obnašanja v cestnem prometu. Spoznavali so varno pot v šolo, vlogo pešca v prometu in pravilno prečkanje, prometne znake namenjene pešcem in kolesarjem, se pogovorjali in razmišljali o pomembnosti rutice, kresničke, odsevnikov, uporabi varnostnih sistemov, kot so čelada, varnostni pas/sedež, ustvarjali svoje družabne in didaktične igre na temo prometne varnosti ter likovno ustvarjali na temo Varno v vrtec in šolo.

Koordinatorica projekta
Sabina Dražič