Mediacija na OŠ Livade Izola

Na naši šoli že vrsto let uspešno izvajamo šolsko in vrstniško mediacijo. V nekaj besedah, mediacija je veščina obvladovanja konfliktov na miren in konstruktiven način z iskanjem rešitve s katero se strinjata obe sprti strani. Način razmišljanja, ki ga narekuje mediacija pripomore k bolj umirjeni, sodelovalni šolski klimi, izboljšanju odnosov med učenci, med učenci in učitelji kar doprinese strpni in pozitivni komunikaciji na vseh področjih delovanja šole.
S ponosom oznanjava, da je od sobote, 15. 4., naša šola bogatejša za 12 mladih šolskih vrstniških mediatorjev. Usposabljanje so uspešno opravili v 15ih šolskih urah ter si pošteno prislužili tudi potrdilo o usposabljanju. Čaka jih še nekaj vodenih supervizijskih srečanj, potem pa se bodo lahko tudi sami začeli pridno spoprijemati z izzivi vrstniške mediacije. Prav tako kot oni, se tudi medve že veseliva.

Mentorici in koordinatorki projekta
Ana Lončar in Jelena Ilišin