Vesela šola 2023/24 – Tekmovanje iz splošnega znanja

Radovedne učenke in učenci,

v šolskem letu 2023/24 ste vabljeni k udeležbi na tekmovanju Vesela šola (4. – 9. razred), ki bo širilo vaša obzorja in splošno razgledanost.
Z družbenimi in drugimi aktualnimi temami sledimo dogajanju v svetu, kulturi in znanosti, spodbujamo kritično mišljenje in pridobivamo nova znanja.
Sledili bomo prilogi Vesela šola v reviji Pil (nakup ni pogoj za sodelovanje!) in reševali spletne učne poti.

Prijavljeni veselošolci lahko že med letom s sodelovanjem v nagradnih igrah in reševanjem spletnih učni poti dobijo knjižno ali kakšno drugo zabavno in koristno nagrado. Najboljše tekmovalce pa na koncu čakajo tudi druge nagrade.
Učenci z izjemnim dosežkom v zadnjih dveh letih (8. in 9. razred) – torej osvojijo zlato ali srebrno priznanje, lahko tega uveljavljajo kot enega od kriterijev za pridobitev Zoisove štipendije.

Na tekmovanje se prijavite s prijavnico za interesne dejavnosti.
Šolsko tekmovanje bo 6. 3. 2024, državno 10. 4. 2024.

Mentorica Maja Murovec