V petek, 1. 9. 2023, smo na naši šoli OŠ Livade Izola sprejeli kar 52 novih prvošolcev. Starši so bili ganjeni, otroci malček zaskrbljeni, ampak veseli, učiteljice pa tudi vesele, predvsem pa pripravljene na nove začetke.
Po kratki prireditvi, ki smo jo pripravile učiteljice s pomočjo naših učencev, so se naši novopečeni prvošolci odpravili z razredničarkami spoznati svoje učilnice in drug drugega. Starši so ostali prisluhniti nasvetom policista glede varnosti njihovih otrok.
V razredu so se prvošolci spoznali med seboj in z učiteljicami, pojedli tortico, spili sok ter se potem vrnili nazaj staršem. Večina se je potem odpravila na tradicionalni žur prvošolcev, ki ga vsako leto pripravi izolski župan na Srednji šoli Izola.