Mladi šahisti OŠ Livade Izola znova izjemno uspešni

V soboto, 9. 3. 2024, je v Luciji, v organizaciji  Šahovskega društva Piran in OŠ Lucija, potekalo Osnovnošolsko šahovsko prvenstvo obalne regije za šolsko leto 2023/24. Tekmovalo je 75 šahistov iz štirih občin in sicer iz osnovnih šol od Ankarana do Sečovelj.

Na tekmovanju so bile tudi tri ekipe iz OŠ Livade Izola in sicer dve iz kategorije starejših fantov in ena iz kategorije mlajših fantov.

Mladi šahisti OŠ Livade Izola so dosegli do sedaj največji uspeh saj so zmagali med fanti v obeh kategorijah. Obe zmagovalni ekipi sta se uvrstili na državno prvenstvo.

V kategoriji mlajših fantov so prvo mesto med šolami dosegli Martin Prodan, Jaka Žlogar, Tim Gregorovič in Enej Janev.

Med starejšimi pa Amar Dizdarević, Eva Prodan (dekleta so lahko del fantovske ekipe), Luka Vozila in Vid Ludvik.

Čestitke tudi mlajši ekipi med starejšimi fanti, ki je pokazala veliko znanja in poguma vsekakor njihov čas še prihaja.

Podrobnejši rezultati so na spletni strani Šahovskega društva Piran (Šahovsko društvo Pirane (drustvo-sahpiran.si)

Iskrene čestitke vsem nastopajočim še posebej pa zmagovalnim ekipam.

Dušan Gabrijel,

učitelj izbirnih šahovskih predmetov ŠHO in ŠHK