Telefon: 05 662 55 60
Livade 7, 6310 Izola

Naši atleti premagali burjo

V torek, 14.5.2019, se je na atletskem stadionu v Kopru odvijalo šolsko področno prvenstvo v atletiki. Tekmovanje je krojila močna burja in nizke temperature, kar je na žalost zelo okrnilo dobre tekmovalne dosežke (prvih 20 najboljših rezultatov v vsaki disciplini na državni ravni se uvrsti v končni finale).

Naša številčna zasedba (20 učencev) se je izvrstno odrezala.

Začnimo z razburljivim tekom med starejšimi dečki na 1000 m razdalji, kjer je naš Žiga Remec z odlično taktiko čez progo v ciljni ravnini prehitel takrat vodečega in slavil s časom 3.14 min. Jakob Lisjak je bil 4. V isti starostni konkurenci smo v skoku v višino slavili dvojno zmago. Žan Vesenik je suvereno preskočil letvico na višini 159 cm, za njim pa je s 153 cm pristal Ernes Gladović. V isti disciplini je med mlajšimi dečki osvojil bronasto medaljo s 130 cm Jan Nabernik, mesto za njim se je uvrstil Benjamin Hadžić s 125 cm, na 5. mesto pa Ruben Grilj.

Med ml. dekleti si je s 120 cm prisvojila srebrno medaljo Gaja Pavlica. Na 60 m smo bili priča senzaciji Matica Putrleta, ki je klonil šele v fotofinišu (8.16 s) z vsega stotinko zaostanka za zlato medaljo. Pri st. dekletih je na 60 m Dana Pavlica pritekla 7. mesto z 8.81, Lukrecija Ambrožič pa je med ml. dekleti osvojila bronasto medaljo z 9.17 s. Pri teku na 300 m smo med st. dečki pritekli do srebra z izjemnim tekom Lea Kokola 42,32 s, Alan Huremović je osvojil leseno medaljo.

V isti disciplini je med ml. dečki osvojil bronasto medaljo Luka Ban (49,76 s), 6. je bil Gašper Lisjak. Nina Stampfer je bila med ml. dekleti šesta. Letos pri skoku v daljino Vid Marinkovič ni bil razpoložen kot leto prej in je zasedel zanj skromno 8. mesto s 458 cm. Pri metu vortexa je za borih 6 cm zgrešil 3. mesto Tadej Frančeski med ml. dečki. Prav tako 4. je bila med ml. dekleti Paula Matekovič v isti disciplini. Pri štafeti 4 x 100 m smo bili za las prekratki, saj so nas učenci iz Vojke Šmuc premagali za 31 stotink.