Šolska prehrana v šolskem letu 2020/21

Spoštovani starši.

Za učence pripravljamo v naši kuhinji zajtrk, dopoldansko malico, kosilo in popoldansko malico (za našo šolo pripravljajo kosila na OŠ Vojke Šmuc):

• zajtrk (namenjen vsem prijavljenim učencem v jutranjem varstvu);
  • dopoldanska malica (namenjena vsem učencem);
  • kosilo (namenjeno vsem učencem, obvezno za učence v podaljšanem bivanju; priporočamo učencem, ki imajo izbirne predmete 7. šolsko uro);
  • popoldanska malica (za učence v podaljšanem bivanju).

Pripravljamo tudi dietne malice po priporočilu zdravnika , zdravniško potrdilo je potrebno priložiti za tekoče leto.

Starši, skrbniki in druge osebe, pri katerih so posamezni učenci v oskrbi, lahko odjavijo posamezni obrok šolske prehrane.

Posamezni obrok šolske prehrane odjavijo starši:

Posamezni dnevni obrok – ZAJTRK je pravočasno odjavljen, če se ga odjavi:

• vsaj en delovni dan pred odsotnostjo učenca, in sicer do 8.00 ure.

Posamezni dnevni obrok – MALICA , KOSILO in POPOLDANSKA MALICA je pravočasno odjavljen, če se ga odjavi:

• isti dan odsotnosti učenca pred začetkom pouka, in sicer do 8.00 ure.

Šola odjavi posamezni obrok šolske prehrane za učenca, ki je odsoten od pouka zaradi sodelovanja pri:

• športnih,
  • kulturnih in
  • drugih tekmovanjih ter srečanjih, na katerih sodeluje v imenu šole.

Učencu, ki je odjavil šolsko prehrano zaradi odsotnosti, bo ponovno zagotovljen posamezni obrok šolske prehrane, če starši še isti dan pred začetkom pouka do 8.00 ure obvestijo administratorko v računovodstvu o njegovi ponovni  prisotnosti pri pouku.

Stroške prehrane lahko poravnate s posebnimi položnicami ali preko trajnika do predpisanega datuma.

KOSILA organiziramo v sodelovanju z Osnovno šolo Vojke Šmuc, zato Vas naprošamo, da:

• poravnate denarne obveznosti za tekoči mesec do datuma, napisanega na položnici;
  • vašo namero o odjavi kosil za daljše obdobje sporočite do prvega v mesecu;
  • za učence, ki imajo izbirne predmete in niso naročeni na kosilo, priporočamo, da se pravočasno občasno prijavijo na kosila ( npr. le ob določenih dnevih).

Vse dodatne informacije v zvezi z odjavo in ponovno prijavo obrokov vam bomo posredovali na 1. roditeljskem sestanku, takrat boste oddali tudi izpolnjeno in podpisano pogodbo o prehrani, razdelili pa vam bomo tudi obrazce za enostavnejši način plačevanja po trajniku.

Podrobnejša navodila o prijavi in odjavi obrokov najdete na spletni strani naše šole.

Prijavnica za prehrano v šolskem letu 2020/21

V Občini Izola je bil sprejet Pravilnik o dodeljevanju denarnih socialnih pomoči v Občini Izola. V njem so določeni vrsta in višina enkratnih denarnih pomoči ter roki za oddajo vlog na Center za socialno delo Izola. Vlagatelji lahko vlagajo zahtevke za nakup šolskih potrebščin, plačilo šole v naravi, plačilo kosil  … Pri občasnih težavah plačevanja večjih obrokov (npr. šole v naravi) se starši lahko oglasijo tudi pri šolski svetovalni delavki in izpolnijo vlogo za pomoč iz šolskega sklada.

Janja Prelec
Organizatorka šolske prehrane