IZBIRNI PREDMETI za učence bodočih 7., 8. in  9. razredov v šolskem letu 2023/2024

Poleg obveznih predmetov mora osnovna šola za učence 7., 8. in 9. razreda izvajati tudi pouk iz izbirnih predmetov.
Učenec izbere dve uri izbirnih predmetov lahko pa tudi tri, če s tem soglašajo njegovi starši.

• Izbirni predmeti potekajo eno uro na teden, razen tuj jezik, ki poteka dve uri tedensko.
• Nekatere predmete bomo izvajali v obliki fleksibilnega predmetnika.
• Učenci so razporejeni v skupine.
• V skupini je lahko največ 28 učencev.
• Pri nekaterih izbirnih predmetih so lahko v isti skupini učenci različnih razredov.

Učenec 7., 8. in 9. razreda, ki obiskuje glasbeno šolo z javno veljavnim programom, je na predlog staršev oproščen sodelovanja pri izbirnih predmetih.

Ponudbo izbirnih predmetov za šolsko leto 2023/24 si lahko ogledate v knjižici, ki je objavljena v novicah na spletni strani šole.

Izbira obveznih izbirnih predmetov za šolsko leto 2023/24 bo potekala od 17. 4. 2023 do 26. 4. 2023 preko eAsistenta za starše (brezplačen ali plačljiv paket). Izbiro boste opravili z razvrščanjem (rangiranjem) ponujenih izbirnih predmetov.

Videoposnetek s pojasnili, kako v eAsistentu opraviti izbiro se nahaja na spletni strani šole v zavihku UČENCI → IZBIRNI PREDMETI. Poleg se nahajajo še video predstavitve izbirnih predmetov, ki so jih za vas pripravili učitelji. Geslo za dostop do videoposnetkov boste prejeli na vaše elektronske naslove.

V primeru, da eAsistenta za starše ne uporabljate, pišite na elektronski naslov marija.simonovic@oslivade.si

Izola, 14. 4. 2023
Ravnateljica Maja Cetin